1593511519942_plus.jpg

Uzman Klinik Psikolog Barış Kara

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını kazanmıştır. Psikoterapideki etik prensipler ve psikoterapist kimliği üzerine oluşturduğu tez çalışmasına devam etmektedir. 

 

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ile psikososyal projeler yürütmüş, okul çağı çocukların ebeveynlerine kriz yönetimiyle ilgili sunumlar yapmış ve Türkçe serbest çağrışım normları üzerine yapılan araştırmalara yardımcı olmuştur.

Fransız Lape Hastanesinde klinik stajını tamamlamıştır. 

Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programı dahilinde, psikanalist ve psikiyatrist Dr. Özgür Öğütcen tarafından 10 ay boyunca verilen süpervizyon eşliğinde, psikolojik danışma merkezinde danışan görmüştür. Çalışmalarına süpervizyon eşliğinde devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Türk Psikologlar Derneği tarafından verilmiş olan Nöropsikolojik Değerlendirme Testi ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) eğitimlerinden başarıyla geçmiş, uygulayıcı sertifikasıyla bu testleri uygulama yetisi elde etmiştir. 

An itibariyle yetişkin bireylere psikanalitik psikoterapi hizmeti vermektedir.