top of page
20221105_163705-02_edited.jpg

Uzman Klinik Psikolog Barış Kara

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Tezini psikoterapideki etik prensipler ve psikoterapist kimliği üzerine yazmıştır ve başarıyla yayımlamıştır. 

 

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ile psikososyal projeler yürütmüş, özel ihtiyaç sahibi çocuklara gölge öğretmenlik yapmış, okul çağı çocukların ebeveynlerine kriz yönetimiyle ilgili eğitimler vermiş ve Türkçe serbest çağrışım normları üzerine yapılan araştırmalara yardımcı olmuştur.

Fransız Lape Hastanesinde klinik stajını tamamlamıştır. 

Psikanalist ve Psikiyatrist Dr. Özgür Öğütcen tarafından verilen süpervizyon eşliğinde, Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi'nde danışan görmüştür. Çalışmalarına süpervizyon eşliğinde devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Türk Psikologlar Derneği tarafından verilmiş olan Nöropsikolojik Değerlendirme Testi ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) eğitimlerinden başarıyla geçmiş, uygulayıcı sertifikasıyla bu testleri uygulama yetisi elde etmiştir. 

An itibariyle yetişkin bireylere psikodinamik psikoterapi hizmeti vermektedir.

Hakkımda : Hakkımda
bottom of page